Taekwondo Nurmijärvi putsasi palkintopöydän Loviisassa.

19.3.2015

Loviisan joukkue
Loviisan joukkue

Budo-Nord Openiin Loviisassa osallistui 13 ottelijaa jotka saavuttivat kaikkiaan 14 mitalia ja taistelijan maljan.

Kultaa voittivat: Iisa Suorela D1 tytöt, Rasmus Suhola D1 pojat, Arttu Annonen C2 pojat sekä Elisa Toivonen kahdessa C1-Liiga sarjassa. Toivoselle lisäksi kadettiottelijoiden taistelijan malja.

Hopeata:  Nooa Suhola E-pojat, Roni Toukola E-pojat, Oskari Viinanen C1-Liiga sekä B1 Liiga

Pronssia: Lassi Holopainen E-pojat, Atte Myllynen E-pojat, Eelis Kosunen D2 pojat, Niko Myllynen D1 pojat, Miika Patrikainen harrastaja miehet.

Vilma Niemisen ottelu oli tiukka ja tällä kertaa päättyi 7-4 tappioon.

 

Holopainen Lassi  E-26

ottelunumero

punainen

sininen

erät

lopputulos

301

Heikura

Holopainen

5-3/11-5

16-8

304

Holopainen

Vainiomäki

6-4/10-7

16-11

307

Holopainen

Suhola

 

9-31

310

Viitala

Holopainen

sin luovutti

 

Pronssi

 


 

Suhola Nooa   E-26

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

303

Suhola

Heikura

9-4/8-8

17-12

305

Suhola

Viitala

 

3-29

307

Holopainen

Suhola

6-16/3-15

9-31

309

Suhola

vainiomäki

sin luovutti

1-0

       

Hopea

 


 

Toukola Roni   E-30

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

402

Myllynen

Toukola

0-9/1-11

1-20

410

Tikkanen

Toukola

0-0/0-0

0-0 pun voitti

414

Toukola

Juva

1-1/ 4-0

5-1

416

Toukola

Virtanen

 

0-6

       

Hopea

 


 

Myllynen Atte  E-30

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

402

Myllynen

Toukola

0-9/1-11

1-20

405

Virtanen

Myllynen

7-5/ 6-4

13-9

409

Juva

Myllynen

 

2-1

415

Tikkanen

Myllynen

12-3/1-2

13-5

       

Pronssia

 


 

Kosunen Eelis  D2- 39

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

403

Kosunen

Minouni

0-14/0-13

0-27

408

Vaarpu

Kosunen

2-0/1-0

3-0

411

Kosunen

Kopisto

0-1/0-7

0-8

       

Pronssia

 


 

Suorela Iisa   D1-28

 

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

307

Lehto

Suorela

0-1/ 1-2

1-3

315

Suorela

Johansson

1-0/1-1

2-1

322

Suorela

Quinones

 

1-0 sin luovutti

       

Kulta

 


 

Myllynen Niko  D1-30

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

426

Suhola

Myllynen

4-1/ 3-3

7-4

430

Leskinen

Myllynen

2-2/1-1

3-3 ja 1-0

       

Pronssi

 


 

Suhola Rasmus  D1-30

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

426

Suhola

Myllynen

4-1/ 3-3

7-4

428

Leskinen

Suhola

1-3/6-6

7-9

       

Kulta

 


 

Annonen Arttu  C2-

ottelunumero

punainen

sininen

erät

lopputulos

402

Annonen

Mäntyniemi

8-1/ 3-0

11-1

404

Rajalin

Annonen

2-3/0-2

2-5

410

Petterson

Annonen

1-5/0-2

1-7

413.1

Annonen

Ahgvist

6-1/ 4-1

10-2

       

Kulta

 


 

Nieminen Vilma C1-

ottelunumero

punainen

sininen

erät

lopputulos

103

Tiihonen

Nieminen

4-2 /3-2/0-0

7-4

 


 

Toivonen Elisa C1-41

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

101

Toivonen

Saarinen

10-3/11-5/0-0

21-8

110

Toivonen

Azboy

0-0/0-2/ 3-0

3-2

120

Lehto

Toivonen

1-3/0-3/0-0

1-6

       

Kulta

 


 

Toivonen Elisa C1-44

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

203

Jussila

Toivonen

0-3/0-3/0-7

0-13

212

Boughara

Toivonen

4-6/0-4/0-0

4-10

221

Toivonen

Lahti

0-0/3-0/5-1

8-1

       

Kulta

 


 

Viinanen Oskari C1-49

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

107

Minouni

Viinanen

1-3/ 2-7/ 1-3

4-13

117

Viinanen

Quinones

0-0/3-3/0-4

3-7

       

Hopea


 

Viinanen Oskari B1-45

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

214

Mäkinen

Viinanen

1-3/ 4-1/ 3-2

8-6

       

Hopea

 


 

Patrikainen Miika H-68

ottelunumero

Punainen

Sininen

erät

lopputulos

102

Patrikainen

Ahmedi

0-3/0-4

0-7

       

Pronssi